#22 یادگرفتن پیکربندی نقشه سایت دستگاه لیزر در پلاگین Yoast SEO

یکی از قابلیت های خوب درون تولید در پلاگین Yoast سعی نقشه تارنما XML است . این آیتم برای موتورهای کاوش دستگاه لیزر نیز مفیده زیرا به اون ها کمک می کنه لیست کاملی از صفحه ها رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها ناچار نیستن هر صفحه رو به صورت دستی پیدا کنن شما می تونید افزونه غیر وابسته ای برای نقشه وبسایت داشته باشید . من دستگاه لیزر خودم طرفدار پلاگین های گوناگون کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن اما عمکرد دستگاه لیزر و کارایی نقشه وبسایت XML دوچندان مشابه هم هستن , این ها قسمتی از مواردی هستن که داشتن تمامی قابلیت ها در یک افزونه اثرگذار خواهد بود .

به خاطره داشته باشید که برگه پیکربندی توسعه یافته رو درین بخش پر‌نور نمائید . همانگونه که توی ویدئوی قبلی به شما نشون دادم حالا توانا میباشید نقشه وبسایت XML را زیر منوی Seo yoast ملاحظه کنید . اذن بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به صفحه پیکربندی بریم . مطمئن شید که‌این گزینه فعال شده . اصولا همینه گزینه هایی برای استثنا کردن بعضا از پست ها یا طبقه بندی خاص و حتی پست های خاص وجود داره . اینجانب دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی آیتم ذخیره تغییرات کلیک می کنیم .

کاری که واقعا می خوام در این نصیب انجام بدم نشون دادن ظاهر نقشه سایت دستگاه لیزر XML میباشد , براین اساس می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . من اون رو در پنجره تازه گشوده می‌کنم و این آیتم تمامی نقشه های وبسایت متفاوتی که ایجاد شده رو نشون خواهد داد . این پست ها , صفحه ها و برخی از پست های سفارشی رو برای تارنما تولید کرده . اجازه بدید به بخش پست ها بریم می تونیم کلیه پست ها رو در نقشه سایت ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که تمامی چیز در اینجا قرار داره بنابراین اگر مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان میبینند رو مشاهده کنید .

در صورتی‌که بعضا از این ها خاکستری شفاف یا سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , فقط دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو دیده اید یا این که نه . حالا می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این قابلیت و امکان ذوق زده و راضی باشیم . بعضا از پلاگین های مربوط به نقشه تارنما شما رو ناچار می کنن بعد از هر زمانی که مطلبی رو پست کردید نقشه وبسایت دستگاه لیزر رو آپ دیت فرمایید , این موضوع وقت گیر می باشد این افزونه همه چیز دستگاه لیزر رو در دور‌نما انجام می آبادی . به این ترتیب حتمی نیست دوباره به اون راز بزنید ; این عالیه!